خانه / فعالیت ها

فعالیت ها

گزارش فعالیّت های کانون

 

به نام خدا

 

شکر خداوندی را که هیچگاه زمین را خالی از حجت هایش نمی گذارد.آنان که وجودشان نورانی شده و روشنگر راه هدایت میشوند.

 

جمعی از اساتید حوزه ودانشگاه در سال 1385با توکل به خدا مصمم شدند الگویی هم عصر و والا در علم و تقوی و عرفان را به نسل امروز معرفی نمایند؛ الگویی که سر آمد زنان این دوره است یعنی عارف مجتهده بانو امین اصفهانی. بدین جهت کانون فرهنگی بانو امین به فضل خدا فعالیتهایی انجام داده که اهم آن بدین شرح است:

 

1-   دانشگاه تهران

 

همایش باشکوهی با عنوان (بانو امین شمع دیروز وروشنایی فردا) با شرکت دانشجویان و طلاب و انجمنهای فرهنگی برگزار شد .سخنرانان این همایش با محورهای مختلف درباره بانو امین و نقش ایشان صحبت کردند .

 

ابتدا استاد گرامی سرکار خانم همایونی از شاگردان قدیمی بانو امین و سپس آیت الله طاهری ودکتر دینانی –سرکار خانم صفاتی سخنرانی نمودند سپس مقالات اساتید سرکار خانم محلاتی و خانم دکتردیانی قرائت شد .

 

2-دانشگاه خواجه نصیر

 

باهمکاری نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه همایش در سطح اساتید حوزه و دانشگاه برگزار شد تا شناختی عمیقتر برای اساتید حاصل شده و انها به عنوان پیامبران فرهنگی در معرفی شخصیت عرفانی و فقهی و ..بانو امین تلاش نمایند از سخنرانان این همایش استاد قائم مقامی و سرکار خانم موسوی و اقای زهرایی بودند . سرکار خانم پهلوان از شاگردان بانو امین نیز خاطراتی بیان فرمودند .

 

3-حوزه علمیه بانو امین

 

همایش یکروزه با دعوت از اساتید و طلبه های دیگر حوزه ها برگزار شد.استاد محترم قائم مقامی و استاد خانم شاکری و اقای زهرایی از قم ایراد سخنرانی فرمودند .

 

4-دانشگاه فنی خواجه نصیر

 

نهاد نمایندگی ولی فقیه برنامه ای جهت معرفی این بزرگوار انجام داد و کانون سرکار خانم موسوی و حجت الاسلام قائم مقامی را به عنوان سخنران معرفی نمودند .این همایش در سطح اساتید برگزار شد.

 

5- سالن افتاب شهرک محلاتی سال 90

 

کانون جهت معرفی بعد عرفانی بانو امین و معرفی عرفان حقیقی از منظر بانو امین اقدام به برگزاری نشستی برای طلاب و اساتید در این زمینه نمود .اساتید محترم دکتر منصوری لاریجانی وخانم موسوی سخنرانی کردند.

 

6-حوزه علمیه حضرت زهرا گیشا

 

در این حوزه نشستی نخصصی در سطح اساتید حوزه ها با سخنرانی استاد محترم ایة الله میرباقری برگزار شد.

 

7-نشست تخصصی دانشگاه الزهرا با موضوع رویکردهای اخلاقی در آثار بانو امین سال 92سخنرانان در این زمینه عبارت بودند از سرکار خانم موسوی و دکتر خسرو پناه.

 

8-حوزه علمیه فاطمیه (پاسداران)

 

نشست تخصصی با موضوع جایگاه عقل وعرفان در اثار بانو امین 92در سطح اساتید برگزار گردید .سخنرانان استاد قائم مقامی و دکتر عابدی بودند .

 

10-دانشگاه تربیت مدرس –مهر92

 

نشست تخصصی دانشگاه تربیت مدرس با حضور سرکار خانم و ارائه مقالات توسط دانشجویان مقطع دکتری برگزار شد.

 

11-دانشگاه خوارزمی – شهریور 92

 

با موضوع بانو امین و سبک زندگی با سخنرانی استاد قائم مقامی برگزار شد.

 

لازم به ذکر است تا به حال چند دوره بررسی برخی از آثار بانو امین از جمله نفحات الرحمانیه وسیر وسلوک توسط استاد قائم مقامی و خانم موسوی برگزار شده است.

 

تهیه کتاب گلچین از مجموعه آثار بانو امین نیز از جمله فعالیتهای کانون است.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*